SYN_OPTYK – SALON OPTYCZNY ZAWIERCIE

Cały artykuł :)

woody-allen

SYN_OPTYK odświeży spojrzenie na wiosnę

(Zawiercie) Kocie oczy, motyli, pilotki, owalne, klasyczne prostokąty… Plastikowe, metalowe, żyłkowe lub bezramkowe typu „patent”? Guess, William Morris, marki wprost z Europejskiej stolicy mody, czy niebagatelne Patrzałki? Przejrzałaś już miliony stron w internecie szukając idealnych okularów, które zmienią Twój wygląd i styl, chciałaś by w dzień pasowały do pracy – wieczorem na imprezę… Coś tam znalazłaś – niby tanie, niby pasują, ale przymierzyć się nie da? A może potrzebujesz niedrogich i świetnie wyglądających okularów dla dziecka, męża lub babci? Nie musisz dłużej szukać i kupować kota w worku! Znaleźliśmy dla Ciebie rozwiązanie! – Przyjdź do SYN_OPTYKA – odświeżymy Twoje spojrzenie na wiosnę – zapewnia Radosław Żak i dodaje: – Mamy duży wybór niebagatelnych oprawek w atrakcyjnych cenach. Faktycznie mają – sami sprawdziliśmy!

W życiu niemal każdej kobiety, co jakiś czas pojawia się ten moment, gdy przychodzi potrzeba zmiany w wyglądzie. Czasem jest to fryzura, czasem zmiana stylu. Ostatnio mocno zauważalna jest tendencja do noszenia okularów. One po prostu stają się modne. Z zazdrością przyglądam się wszystkim okularnicom. A że zazdrość nie zawsze bywa zdrowa… Podczas wizyty w zawierciańskim urzędzie, moja ciekawość wzięła za wygraną i nie mogąc napatrzeć się na niesamowite oprawki urzędniczki, postanowiłam zapytać skąd je wzięła… W końcu, gdy chodzi o modę, kobiety są w stanie ponieść każdą ofiarę!

– Kupiłam je w Synoptyku – wyszeptała.

– Co to za firma? – niesłyszawszy nigdy takiej nazwy, dopytałam.

– Nowy optyk, tu u nas w Zawierciu, niech pani poszuka na Facebooku – dodała.

Jak cię widzą – tak cię piszą…

Wchodzę do SYN_OPTYKA przy ulicy 3 Maja 15 w Zawierciu. O tym, że trafiłam pod właściwy adres przekonuje mnie widok. Od progu witają mnie ekstrawaganckie oprawki, za którymi kryje się młody mężczyzna.

– Przychodzę z bardzo nietypową sprawą – zaczynam, lustrując poukładane na półkach oprawki. – Mam dobry wzrok, ale bardzo chcę mieć okulary. Muszą wyglądać świetnie i przy okazji nie mogę na nie wydać fortuny – mówię wprost.

– Pani życzenie jest dla nas rozkazem – śmieje się mężczyzna i dodaje: – Klient jest naszą wizytówką „na mieście” i nie ma mowy o wpadkach! Jeżeli tylko ma pani ochotę, to może przymierzyć cały asortyment. (śmiech) Dla osób towarzyszących mamy kanapę! Chętnie doradzimy przy wyborze oprawek, wiemy co pasuje do danego kształtu twarzy i staramy się podpowiadać co jest ok, a co nie… – przekonuje Radosław Żak, właściciel SYN_ OPTYKA.

Chcę czegoś oryginalnego, co wyróżnia pana ofertę?

Radosław Żak: – Przede wszystkim marki, które trudno dostać u konkurencji. Na przykład unikatowa polska marka Paul Vadim. Tworzy ją równie młoda, jak ja osoba, która uznanie zdobyła już także wśród znanych nazwisk. Produkty tej marki nosi chociażby Jurek Owsiak! Mamy też brytyjskie oprawy William Morris. Są to naprawdę solidne i oryginalne projekty. W zeszłym roku sam właściciel marki – Robert Morris, odwiedził nasz salon w Olkuszu. Było to dla mnie ogromne wyróżnienie. Chcąc zapewnić naszym klientom gwarancję oryginalnych oprawek, mamy również w salonie takie, zaprojektowane przeze mnie.

– Przez pana?

R. Ż.: – Moją drugą pasją jest sztuka. Sam projektuję okulary dla naszych klientów pod marką „Patrzałki”. A jeśli szuka pani jakichś markowych produktów, również je pani znajdzie u nas i gwarantuję, że nie będzie to wzór noszony przez kolejnych 10 osób spotkanych na ulicy. Przykładam dużą wagę do wyboru asortymentu. Staram się dobierać każdą sztukę opraw z osobna, nigdy nie kupuję hurtowo. Klienci są zadowoleni. Praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie, coś co pasuje do danej twarzy oraz kieszeni Klienta, bo przedział cenowy zaczyna się od kilkudziesięciu złotych, a kończy na kilkuset.

– Wspomniał pan o drugiej pasji – sztuce, a pierwsza? (ciekawość znów wygrała)

R. Ż.: – Pierwsza to optyka. Od przeszło 25 lat moja rodzina zajmuje się optyką. Postanowiłem nie marnować rodzinnego doświadczenia i czerpać z tej bezcennej wiedzy. Stąd dość przewrotna nazwa firmy: SYN_ OPTYK. Pomysł na biznes wyrósł z korzeni rodzinnych.

– A’ propos rodziny… Moja znajoma ostatnio poszukiwała oprawek dla dziecka w rozsądnej cenie. Ma pan również w ofercie okulary dla dzieci?

R. Ż.: – Oczywiście! Mamy okulary dla każdego. Dla dzieci, kobiet, mężczyzn, dla babć i dziadków, mężów i żon. Naprawdę dla wszystkich. Jak już wspomniałem – w atrakcyjnych cenach.

– Jestem pod wrażeniem salonu i ilości naprawdę wyjątkowych oprawek. Na szczęście znalazłam takie dla siebie. Dzięki panu dołączyłam do grona okularnic i jestem z tego dumna!

R.Ż.: – Zadowolenie klientów jest dla nas najważniejsze! Dziękujemy za wizytę!

Angelika Psonka